Defekt i tubit të ujit në qendër të Kumanovës

ina-online
ina-online

26/01/2024

Ndërmarrja publike “Ujësjellësi” – Kumanovë është duke punuar për heqjen e defektit të ndodhur në qendër të qytetit në rrugën “11 Tetori”.

Defekti, siç sqarojnë NP “Ujësjellësi”, është në tubacionin kryesor të ujësjellësit F-250 në rrugën “11 Tetori” (përballë objektit të gjykatës).

Ndërmarrja thotë se do të ketë ndërprerje të përkohshme të ujësjellësit në rrugët “11 Tetori” dhe “Vllazërim dhe bashkim”.

“Ekipet e NP “Ujësjellësi” me mekanizimin e nevojshëm janë në terren dhe tashmë ka filluar gërmimi për lokalizimin dhe riparimin e defektit. Ekipet do të punojnë deri në eliminimin e defektit, ndërsa në orët e mbrëmjes pritet të normalizohet furnizimi me ujë, njofton “Ujësjellësi”. Tubi u vendos në vitin 1958./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ