Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

ina-online
ina-online

01/10/2023

Kuvendi i Alternativës në Tetovë zgjodhi për kryetar të ri të degës, Jusuf Abdulin.

“Pas largimit të kryetarit të degës, u shfaq nevoja për riorganizimi e degës së Alternativës në Tetovë dhe zgjedhjen e kryetarit të ri. Kështu, pas një procesi për rikonstituuimin e nëndegëve, sonte është mbajtur edhe mbledhja konstituive e Kuvendit të Degës së Alternativës – Tetovë, me ç’rast, pas verifikimit të mandatit të kuvendarëve, me shumicë votash (nga 47 kuvendarë), për kryetar të degës së Alternativës në Tetovës është zgjedhur Jusuf Abduli – magjistër i edukatës fizike dhe sportit”, thuhet në njoftimin e kësaj partie.

Abduli bëri thirrje edhe për unitet e bashkim për të ecur përpara.

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i cili pasi e përgëzoi kryetarin e ri të degës, theksoi: “AlternAtivA është parti e idesë, ndërsa ideja është mbi emrat tanë të përveçëm. Prandaj AlternAtivA nuk është parti as vetëm e imja, as e Jusuf Abdulit, por është e të gjithë shqiptarëve, sepse ne jemi përfaqësimi më autentik i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

Sopot kompleksi memorial

Maksim Dimitrievski paraqet kallëzim penal kundër kompleksit të UÇK-së në Sopot, shqiptarët të heshtur!

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Më shqetëson fakti që shumë persona eksponentë politikë duan të jenë anëtarë të Komisionit për Antikorrupsion

lavrov

Çfarë ndodhi në Samitin e OSBE-së në Shkup, si ardhja e Lavrov shkaktoi përçarje

INFO

NA NDIQ