22 vjetori i M.Ohrit, Dehari me kritika të ashpra

Picture of ina-online
ina-online

13/08/2023

Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari në ditën e Marrëveshjes së Ohrit ka shprehur kritika për mënyrën e shënimit të kësaj dite.

Ai në këtë rast ka drejtuar kritika lidhur me organizimin e një koncerti siç e quan të hip-hopit, duke mos nderuar dëshmorët, përcjell INA.

Ja mesazhi i tij:

Marrëveshja e luftës që prodhoi atë të paqes.
E shënova këte datë me vizitë te varrezat e dëshmorëve në Tetovë!
Aty e gjeta veten, këtu ku shkrihen kufijtë e kësaj bote dhe asaj të përjetësisë.
Aty u rrëfeva,bisedova,urova e faleminderova për këtë datë e për atë që ne kemi sot!
Po, ne kemi Marrëveshjen e Ohrit, kemi edhe efektet e sajë, nga se kemi dëshmorë e në ball shkronjat e arta UÇK!
Gëzuar këtë datë të rëndësishme historike që në themelet e sajë ka gjak lirie e tri shkronja lavdie – UÇK!
Më falni,
Sot nuk pritëm as ambasadorë, as ushtarë, as politikanë, as anëtarë e as opozitarë!
Nuk e di pse?
Po, paska koncert hip hopash, atje mund të presin, nderojnë e lidhin marrëveshjet”, shkruan anëtari i kryesisë së BDI-së, Fatmir Dehari. (INA)

TË FUNDIT
10 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
5 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
6 orë
Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

ME TE LEXUARA

1 ditë
17 ditë pas sulmit ndaj kapitenit shqiptar, nuk ka përgjegjësi ndaj sulmuesve
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
13 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
2 ditë
Fillon sot regjistrimi elektronik i nxënësve në shkollat e mesme
10 orë
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
1 ditë
Vdekja e ushtarit 25-vjeçar – Shtabi i Përgjithshëm: Armata nuk ka helikopter i cili i plotëson kushtet për transport special mjekësor
10 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

bekteshi

Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)

bekim sali orhan murtezani

Murtezani: Po vjen një valë reformash në të gjitha institucionet, do punojmë pa u lodhur për të mirën e vendit dhe qytetarëve

INFO

NA NDIQ