Dehari: Naser Nuredini iku pa nënshkruar planin për menaxhim për parkun kombëtar Mali Sharr

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Mars, 2023

Ish ministri i Ekologjisë Naser Nuredini, nuk e ka nënshkruar planin për menaxhim me Malin Sharr edhe pse dokumentet i ka pasur në tavolinë që nga muaj tetor i vitit të kaluar. Deri sa nuk nënshkruhen dokumentet nuk mund të merren hapa konkret për parkun kombëtar Mali Sharr, thotë Drejtori i këtij parku kombëtar Ibrahim Dehari. Ai pret që këto dokumentet ti nënshkruaj ministrja Shukava.

“Sigurisht ai plan për Menaxhimin e parkut kombëtar ka qenë në tavolinën e ministrit, dhe kuptoj se nga momenti që ministri kuptoi se nuk do vazhdoj në ata ministri, disi e anashkaloj atë moment dhe nuk i ka nënshkruar ato dokumente që i ka pasur në tavolinë për Malin Sharr. Jemi në pritje të ministres Shukova që të njejta dokumente ti nënshkruaj që ne të vazhdojmë normal të funksionojmë.”, drejtori i parkut kombëtar Mali Sharr, Ibrahim Dehari.

Puna në këtë drejtori aktualisht është përqendruar te rregullimi i hapësirave të reja që qeveria i ka ndarë, siç është ish Teleferiku i Tetovës. Sipas drejtorit këtë vit presin të punësohen edhe dhjetë persona. (RTMV2)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antikorrupsioni_14-1536x1024-1

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

grubi-696x430-1

Pyetet nëse është më komod pas “përjashtimit” të Grupit të Zjarrit, Grubi: Sa më shumë pengesa, aq më shumë punë!

BEFB7C88-D0B3-40F4-A41E-1ED2C804281B

Presidentja Osmani takohet me Zelenskyn në Moldavi

6268D636-E717-4022-9281-29983E78940D

Grubi: Azilanti Nikolla Gruevski ka rejting 4 herë më të madh sesa Mickoski

Mitrovica

Sulmohen dy shqiptarë në Mitrovicën e veriut

9A904D21-4FA8-4B26-A94C-FEE1A0970CB8

Bullgari: Përplasje fizike në parlament!

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet për dhunë ndaj gruas një person nga Gostivari

banka-popullore-800x445-780x439-1

Në shtator inflacioni në RMV pritet të bie nën 10 për qind

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

INFO

NA NDIQ