Dehari shpërthen ndaj ministrave shqiptarë (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

06/08/2023

Kryetari i komunës së Kërçovës dhe njëherit anëtar i kryesisë së BDI-së, Fatmir Dehari ka kritikuar ministrat shqiptarë për mospjesmarrjen e tyre në manifestimin përkujtimor për 110 vjetorin e dëshmorëve të Qafës me në krye Sulltanën.

“Sot nuk pash asnjë ministër, së paku për të krijuar ndjeshmërinë dhe për të prekur në tokë. Uroj që dora e tyre në këtë vendbanim dhe në çdo vendbanim tonë të jetë ashtu siç ka qenë betimi i dëshmorëve që do të japim jetën për çdo pëllëmbë të tokës sonë, andaj edhe ata duhet ti përbahem dh të zgjasin dorën për çdo pëllëmbë të tokës së tyre vendbanim tonin. Minimumi që mund të bëjnë është të jenë prezentë për të parë dhe për të shijuar historinë e tyre”, deklaroi Dehari për TV Uskana.

Në këtë manifestim ishin kreu i BDI-së, Ali Ahmeti dhe kreu i ASH-së, Arben Taravari,.

Kujtojmë që Qafa është në fshat shqiptar në zonën malore midis Kërçovës dhe Gostivarit. Aty çeta me barbarë serbe, para 110 vitesh kreu masakrën. Vrau gjithë banorët paqësorë dhe të pafajshëm të këtij fshati malor shqiptarë.(INA)

TË FUNDIT
12 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
12 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
14 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
14 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
16 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

20 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
1 ditë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
20 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
1 ditë
Samiti i Paqes për Ukrainën, presidentja Siljanovska niset sot për në Zvicër
20 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
1 ditë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
19 orë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund
1 ditë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ