Dehari porosi Mickoskit: S’është koha e uniformave, po e fundos partinë!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Mars, 2023

Kryetari i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, thotë se qytetarët nuk janë të frikësuar nga kërcënimet për luftë që vijnë nga deputetët e VMRO-DPMNE-së. Ai në Programin 200 në Alsat, ka komentuar edhe foton e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ku ky i fundit shihet me uniformë të ushtrisë dhe me armë në duar. Dehari vlerëson se nëse Mickoski përmes kësaj fotografie ka dashur të përcjellë mesazhe lufte, ai në atë mënyrë fundos veten dhe partinë politike që e drejton, pasi vlerëson se, koha e luftërave ka përfunduar.

“Ne njihemi me z.Mickoski. Është kërçovar me origjinë edhe unë jam kërçovar. Uniformat i kujtojmë si histori e jona. Ai në mënyrën e tij, unë në mënyrën time. Se si ndihet ai për atë kohë dhe si ndihem unë për atë kohë ajo është çështje ndjeshmërie që ne e kemi thellë në veten tone. Mund të ketë nostalgji për uniformën. Nuk e di këtu a është kjo uniformë ku ka qenë pjesëmarrës i luftës apo ushtar në ushtrinë e atëhershme të Maqedonisë. Nuk e di origjinën, nuk kam njohuri për origjinën e kësaj fotoje. Mund të jetë thjeshtë një foto, ne shkrepin foto nga më të ndryshmet, ato janë çështje tona personale varësisht çfarë mesazhi mund të përcjellim. Për mua kjo është një foto e ushtrisë dhe i bën reklamë të mirë ushtrisë tanimë si pjesëtare e NATO-s. Nuk dua ta besoj që përcjell mesazh tjetër të luftës. Nëse do të ishte ashtu, ai me apo pa vetëdije e fundos opozitën, e fundos vetën e tij dhe partinë që i ka besuar të jetë në krye të saj”, tha Mickoski në Programin 200, në Alsat.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ