Dehari bën thirrje për unitet në BDI, dikush të hap krahun, dikush të shtrijë dorën

ina-online
ina-online

26 Qershor, 2023

Kryetari i Kërçovës nga BDI, Fatmir Dehari në ClickPlus në TV21 duke folur për përplasjet brenda BDI-së, tha se kjo parti nuk e ka humbur besimin e qytetarëve, megjithatë shtoi se ky besim duhet të jetë një thirrje për BDI-në për reflektim dhe meditim.

“Ne nuk e kemi humbur besimin e qytetarëve. Unë them se ka peshë besimi i qytetarëve për reflektim dhe meditim. Çfarë do të thotë kjo? Nëse ne në fund të ditës nuk ndalemi dhe të pyesim veten se çfarë bëra sot?… Unë e them si mesazh. Të pyesim veten çfarë bëra sot dhe ku gabova sot? Sidomos rreth asaj se çfarë gabova sot që mos ta bëj gabimin e njëjtë?”, tha Dehari.

Ai përcolli mesazhe të koduara por të adresuara qartë duke theksuar se “dikush duhet të hap krahun dhe të tërhiqet kur është nevoja.

Dehari duke folur për tensionet kërcënuese tha duhet ulur dhe qartësuar gjërat.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ejup maqedonci

Ministri i mbrojtjes i Kosovës flet për zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-23-01-22-134-edit_com.android.chrome

Paralajmërimi i ish-gjeneralit: Duhet të armatosemi dhe ne, Serbia po përgatit diçka

besnik bislimi albin kurti

Qeveria e Kosovës tregon lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të kufirit të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-18-25-37-717-edit_com.android.chrome

Komandantja Supreme pret në presidencë minstrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

gjermania-780x470

Gjermania thirrje Serbisë: Reduktoje ushtrinë në kufi me Kosovën pa vonesa

Vjosa Osmani-696x421

Presidentja Osmani i çon mesazh Vuçiqit: Toger i Millosheviqit, s’do të lejojmë zhbërjen e arritjeve tona

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

INFO

NA NDIQ