E pazakontë në Maqedoninë e Veriut, dekani i fakultetit nuk shpall tender, por i rreket vetë punës për renovim!

Picture of ina-online
ina-online

29/08/2023

Besfort Idrizi është dekani i parë shqiptar i Fakultetit të Arteve Dramatike në Shkup. Ai është specifik edhe si artist, e veçanërisht në ushtrimin e detyrës së dekanit.

Në Maqedoninë e Veriut dhe mbarë Ballkanin janë në modë tenderat për çdo imtësirë, por Besforti edhe këtu dallon nga të tjerët.

Në vend se të shpallë tender për renovimin e sezonal të Fakultetit, Besforti i është rrekur vetë kësaj pune.

Me shembullin e dhënë ka motivuar edhe kolegët tjerë, e rezultati është kursimi i mjeteve aq të nevojshme për një institutcion arsimor, sepse dihet se me çdo tender të shpallur më shumë para harxhohen për të mbushur xhepat se për të kryer punë.

I lumtë me të vërtetë dekanit të FAD në Shkup, u shtofshin kuadrot si Besforti në të gjitha institucionet!

TË FUNDIT
9 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
52 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
55 minuta
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
1 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
11 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
23 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
52 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
19 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
1 ditë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
4 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
22 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
9 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

INFO

NA NDIQ