Delegacioni arab zbarkon në Francë, synon te kthehet bashkë me Mbappe

ina-online
ina-online

26/07/2023

Çështja Mbappe është aq e nxehtë sa PSG ka detyruar të gjithë anëtarët e saj të mos flasin për të ardhmen e francezit.

Nga Danilo te Luis Enrique: është e ndaluar t’i përgjigjesh pyetjeve me 24-vjeçarin në qendër. Në media, megjithatë, situata në lidhje me ish-sulmuesin e Monacos mban pjesën më të rëndësishme. Dhe mbi të gjitha shkakton diskutim.

Nga njëra anë Nasser Al-Khelaifi, i gatshëm për të nxjerrë jashtë skuadrës Mbappe, nga ana tjetër Real Madrid, që pret me dinakëri ngjarjet e radhës për të vlerësuar se çfarë duhet të bëjë. Në mes, Al-Hilal i cili do të bënte gjithçka për të nënshkruar me yllin e lindur në 1998.

Fondi saudit PIF, ka ndarë një shumë të madhe për të përfunduar operacionin. Jo vetëm fjalë, duke qenë se një delegacion i Al-Hilal kanë mbërritur në Paris në këto orë për të bindur lojtarin të pranojë transferimin. Edhe vetëm për një vit, duke pasur parasysh vullnetin e fortë të Mbappè për t’iu bashkuar Real Madridit verën e ardhshme. Pra, lidhja vjetore dhe bukuria e fejesës 200 milionëshe, të cilave duhet t’i shtojmë të ardhurat tregtare dhe ato që kanë të bëjnë me të drejtat e imazhit. Nga PSG-ja, e etur për të mos e humbur në zero 24-vjeçarin, tashmë ka mbërritur drita për ofertën prej 300 milionë eurosh të paraqitur nga arabët. Tashmë do të jetë në dorën e klubit që të bindë lojtarin për projektin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ