Çeliku: Nuk kemi ftuar ne askend, ata na kanë lutur neve për koalicion

ina-online
ina-online

20 Gusht, 2023

Gjyla Çeliku ka demantuar rastin e ndodhur dhe ka thënë se nuk ka ftuar askënd dhe se ata i kanë futur në koalicion, shkruan InfoShqip.

DEMANTIM:

“Lexova disa media koti që ne Levizja Qytetare Evropiane paskemi ftuar bllokun opozitar për bashkëpunim, nuk është e vërtetë absolutisht.

E vërteta është që na kanë dërguar ata neve politikanë me shumë ndikim që të bashkëpunojmë dhe jemi përgjigjur JO.
Politikanin që na tha për bashkëpunim e vlerësojmë për kontributin e tij atje ku vepron, por këtu ne i njohim individët, subjektet e krijuara dhe nuk e shohim veten bashkë me ata.

Jemi OPOZITË pa pozita të mëhershme dhe nuk shohim ardhmëri opozitare me këtë “bllok opozitar”

Partia jonë nuk u krijua për pushtet, por për popull dhe ardhmëri, e ato realizohen edhe duke qenë në opozitë.
Kjo që themi nuk kishte nevojë as të thuhej, por pasi shpifini me “fake news” dhe “fake portale” ne demantojmë atë të juajin dhe themi të vërtetën.

Gjyla Çeliku dhe subjekti jonë janë këtu për të shpëtuar popullin dhe asnjë subjekt politik.

Paraprakisht pa subjekt normalisht kemi qenë opozitarë komplet si parti dhe kemi fotografi me ata, por janë të mëhershme përpara disa viteve kur ata ishin opozitarë Jo të sotshme, ndaj mos shpifni!
Na priftë e mbara popull i dashur!
Vazhdojmë përpara!” perfundon Gjyla Çeliku.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

0FBDA6C6-3F07-4CF0-9CA6-52FF333FC0D4

Aksident tragjik – humb jetën 18 vjeçari nga Çegrani i Gostivarit

gjobaa

MPB: 563 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

INFO

NA NDIQ