Dembélé jo vetëm që luan me dy këmbët pa ndonjë dallim, por shkruan edhe me të dy duart njësoj…

Picture of INA
INA

19/09/2023

Nuk e di nëse jam mëngjarash apo djathtas. Unë veproj dhe godas me të dyja këmbët”,- ka treguar vite më pare anësori Ousmane Dembélé.

Tashmë disa vite më parë, këngëtarja Vegedream, bërri ​​​​një hit për suksesin e kampionëve francezë të botës në 2018. Fitimi i Kupës së Botës i bëri të famshëm lojtarët e ekipit francez, ku u nënvizua aftësia e Ousmane Dembélé, si një lojtar i aftë për të luajtur me topin si me këmbën e majtë ashtu edhe me këmbën e djathtë. Ai i përdor mirë deri në atë pike, sa që është e vështirë për ta përkufizuar si një lojtar djathtosh apo mëngjarash.

Por kjo aftësi e veçantë e Dembele, nuk shfaqet vetëm te këmbën, por edhe me duart. Në të vërtetë, ditët e fundit, PSG publikoi një video në partneritet me EA FC 24 për të zbuluar rezultatet e parizienëve. E me këtë rast, prezantuesja i ka kërkuar Ousmane Dembélé që të shkruajë fjalën PSG me të dyja duart. Është e vështirë të thuash se cila dorë është më e aftë… Shikojeni…

TË FUNDIT
13 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
2 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
2 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
2 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
2 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ