​Dembele: Nëse nuk ju pëlqen loja e Francës, ky është problemi juaj

Picture of INA
INA

08/07/2024

Franca arriti në gjysmëfinale për herë të katërt në pesë turnetë e fundit të mëdhenj, por kritikat për lojën e skuadrës së Didier Deschamps nuk po pakësohen.

Kombëtarja franceze arriti në gjysmëfinale në Gjermani duke shënuar vetëm tri gola në pesë ndeshje, një prej të cilëve u shënua nga Kylian Mbappe nga penalltia dhe dy ishin autogola.

Ata fituan 1:0 ndaj Austrisë me autogol të Max Weber, luajtën 0:0 me Holandën, 1:1 me Poloninë falë golit të Mbappes nga penalltia. Në fazën 1/8 të finales kundër Belgjikës, autogoli i Jan Vertonghen ishte vendimtar, ndërsa testi çerekfinal ndaj Portugalisë përfundoi pa gola dhe francezët fituan pas goditjeve të penalltisë.

Por Ousmane Dembele beson se jo gjithçka është aq negative.

“Nëse nuk ju pëlqen mënyra se si ne luajmë, ky është problemi juaj. Ne krijojmë raste, por nuk mund t’i realizojmë. Kjo është gjëja pozitive”, tha lojtari i PSG-së.

Kundërshtari i radhës francez është Spanja, e cila në rrugën për në gjysmëfinale shënoi katër fitore brenda 90 minutave.

TË FUNDIT
3 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
3 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
6 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
6 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
6 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

6 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
6 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
6 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
6 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
3 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ