Demë Shehu doli nga izolimi në burg pas një periudhe rekorde: Kjo është e vërteta?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Demë Shehu nga Grupi i Kumanovës pas disa viteve njoftoi se ka dal nga izolimi në burgun e Shutkës të Shkupit dhe është dërguar në burgun e Idrizovës.

Ai për këtë ka njoftuar përmes njoftimit në rrjetet sociale, duke theksuar se ky ishte një vendim skandaloz i padrejtë, përcjell INA.

“Pas gjashtë vite e tetë muaj në izolimin e Shutkës,sot më erdhi vendimi për transferim në burgun e Idrizovës.

Vetëm pse nuk ua kam nënshkruar asnjë vendim këtyre palaqove, më mbajtën në izolomin e shutkës trefishë më shumë nga sa e përcakton ligji.

Respekte për të gjithë ju miq të dashur që na qëndruat afër virtualisht gjatë këtyre viteve.
Ju dëshiroj pasditë të bukur!”, ka shkruar Demë Shehu.

Ai është i dënuar me burg të përjetshëm për rastin e Lagjes së Trimave më 9 maj 2015 në Kumanovë.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ