Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

ina-online
ina-online

28/02/2024

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, në kuadër të seancës së 145-të, sot pasdite, pa debat votoi Abdush Demirin për anëtar të Komisionit Shtetëror Zgjedhor(KSHZ), përcjell INA.

Për vendimin votuan 90 deputetë, pa asnjë votë kundër apo abstenim.

Demiri është propozim për anëtar të KSHZ-së nga partitë nga Lidhja Evropiane për Ndryshim gjegjësisht tani VLEN. Zgjedhja e tij plotëson përbërjen e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve. KSHZ-ja ishte pa anëtarin e shtatë për disa muaj, pasi Krenar Loga u bë ministër i Drejtësisë.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

KESHILLI

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës mbështet anëtarësimin e Kosovës

Arben-Zeqiri-ASH

Zeqiri nga ASH demanton zënkat në Strugë, paralajmëron tubim masovik

INFO

NA NDIQ