Dëmshpërblehet Lewandowski? “France Football” planifikon t’i japë “Topin e Artë” të 2020-ës

Picture of INA
INA

15/05/2024

Pas katër vitesh drejtësia mund të vendoset për Robert Lewandowski-n, me sulmuesin polak që mund të marrë “Topin e Artë” që iu “mohua” në 2020-ën për shkak të pandemisë “Covid-19”.

Nga Spanja raportohet se “France Football” mund të bëjë një hap prapa, duke planifikuar prej dy muajsh tashmë që t’i japë polakut trofeun që i përket.

Në atë sezon, Lewandowski kishte fituar triplet me Bayern Munich, duke marrë në shtëpi trofeun e Bundesliga-s, Kupës së Gjermanisë dhe më kryesorin Champions League-n. Ndërsa në nivel personal, në atë sezon polaku shënoi 55 gola në 47 ndeshje të luajtura, për atë që ishte viti më i mirë i jetës së tij futbollistike.
Statistika që e bënë atë të ishte lojtari më i mirë në botë në atë kohë, por “Topi i Artë” nuk iu dha kurrë. Tani, pas katër vitesh, drejtësia mund të vendoset dhe për Lewa-n do të ishte qershia mbi tortë e një karriere vërtet të jashtëzakonshme./ Supersport

TË FUNDIT
5 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
6 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
14 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
16 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

ME TE LEXUARA

16 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
14 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
2 ditë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
6 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
2 ditë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
5 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
2 ditë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
2 ditë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

LEXO MË SHUMË

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

mirlind daku

VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

ibrahimovic

Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

Antonio-Conte-1000x600

Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

galatasaray

Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Pep Guardiola

Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Lewandovski levandovski

Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

INFO

NA NDIQ