Dënohen 296 vozitës në Shkup, 77 për tejkalim të shpejtësisë

INA
INA

07/11/2023

Sektori i Punëve të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (06.11.2023) ka vazhduar me kontrolle të shtuara në trafik. Më çrrastë vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 296 gjoba, nga të cilat 77 sanksione për tejkalim të shpejtësisë, 20 për drejtim mjeti pa patentë shoferi, gjashtë sanksione për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit.

Sipas raportit të MPB-së janë shqiptuar dhe 16 masa për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, 21 sanksione për mosvënien e rripit të sigurimit, 12 masa për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Behgjet Pacolli konfirmon vrasjen e gruas së këshilltarit të tij, ja si reagon (FOTO)

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

flamur gashi

Flamur GASHI, do të jetë Drejtor Menaxhues i Televizionit “A2 CNN” në Kosovë!

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

INFO

NA NDIQ