Dënohet me burgim të përjetshëm gruaja nga Kosova, përvëloi fëmijën me ujë të nxehtë

Picture of INA
INA

27/06/2023

Një grua nga Kosova është dënuar me burgim të përjetshëm në Gjermani. Kështu mori vendim Gjykata e Qarkut në Verden.

25-vjeçarja, në Gushtin e vitit të kaluar e kishte larë vajzën e saj me ujë shumë të nxehtë aq sa ajo pësoi djegie me rrezik për jetën.

Gruaja nuk e kishte dërguar të bijën fare te mjeku, për shkak se nuk kishte sigurim shëndetësor.

E reja kishte frikë se nuk do të mund t’i përballonte shpenzimet, shkruajnë mediat gjermane.

Sipas gjykatës, ajo nuk e kishte trajtuar fëmijën në mënyrë të përshtatshme. Gruaja e kishte lyer me krem dhe e kishte fashuar katërvjeçaren.

Vajza vdiq 12 ditë pasi ishte përvëluar. E pandehura gjatë gjykimit tha se e ka kuptuar shumë vonë që uji ishte shumë i nxehtë.

Gruaja ka pretenduar se plagët janë shkaktuar nga vetë vajza.

TË FUNDIT
2 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
7 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
7 orë
Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë
8 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
8 orë
Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër

ME TE LEXUARA

7 orë
Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë
7 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
2 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
16 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
8 orë
Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër
8 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

GJYKATA

Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë

faton

Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)

eset jashari

Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër

liridona shala faton hajrizi e dashura

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

arianit koci

Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti

shofer-bus

Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar

INFO

NA NDIQ