Denoncimet e sotme për bomba në tre shkolla të Shkupit rezultuan të rrejshme

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Ministria e Punëve të Brendshme bën të dtur se edhe sot është konstatuar se alarmet për bomba në tre shkolla të Shkupit kanë qenë të rrejshme.

Nga MPB thonë se me kohë janë marrë masat për kontrollet antiterroriste.

“Menjëherë pas marrjes së denoncimeve janë ndërmarrë masat dhe veprimet përkatëse nga punonjësit e policisë, janë kryer kontrollet e nevojshme nga ekipet antiterroriste dhe është konstatuar se bëhet fjalë për denoncime të rreme”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
2 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
37 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
3 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
3 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në gjimnazin e Ohrit nuk ka paralele në shqip
4 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
20 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
1 ditë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
8 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
1 ditë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
4 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
20 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
1 ditë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

mico-1

Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

vmro vlen negociata

S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ