Denoncimi i fqinjve, Naimi e Mihrija mbindërtim pa leje

INA
INA

19 Shtator, 2023

Faqja ‘Vrojtuesit e lagjes’ ka pasur në shënjestër një familje të famshme ditën e sotme.

Dikush nga banorët e lagjes Bregu i Diellit ku është banesa e çiftit Naim e Mihrije ka denoncuar se po bëhet mbindërtim në banesë nga ana e tyre, 23 vite pas luftës kur mbindërtimet ‘lulëzuan’ kudo në kryeqytet.

I shpejt ka qenë moderatori Naim Abazi i cili e ka dhënë versionin e tij, duke mohuar se po bën mbindërtim.

Jo për Zotin s’ka mbindërtim po kulmin po e ndërrojmë se na u ka kallë besoj e keni pa ! Tash fillon dimri dhe s’ke qare pa e vendos kulmin . Kështu është qe 24 vjet kështu e kam ble me 2006 dhe veq po ja hjekim të djegurin e po ja vendosim të riun!’, është shprehur ai.

Dikush nga banorët ka publikuar një tjetër foto ku pretendohet se po bëhet mbindërtim dhe Naimi nuk po e thotë të vërtetën.

Nga ana e inspektoratit komunal nuk ka ende ndonjë reagim, duke e lënë të paqartë nëse punimet janë në kundërshtim me ligjin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Luizi Kiara klipi

Del libri i parë për Luizin- Në mes të kaosit (FOTO)

luizi

Ja sa paguhet Luiz Ejlli për një reklamë në Instagram?

luana-vjollca_1500626528-5945864

Luana Vjollca: Ngushëllime dëshmorit dhe respekte Policisë së Kosovës

dafina zeqiri

Bashkëpunim me Mozzik? Kjo video e Dafinës na bëri të gjithë të dyshojmë për projektin e ri

dancing with the Stars

Pas Olta Gixharit, konfirmohet anëtarja tjetër e jurisë së “Dancing With The Stars”

efi-luizi

Efi flet për Luizin dhe Kiarën

noizy

Noizy i gatshëm për në Mitrovicë

Luiz Ejlli Afrim Bunjaku

Luizi me fjalë prekëse pas vrasjes së policit të Kosovës: U vra babai i tre fëmijëve, nuk do të jeni vetëm

ronaldo-sharka

“Kristi u dërgon foto të organit gjenital ndjekësve”, Ronaldo Sharka: Ma ka treguar mua (VIDEO)

INFO

NA NDIQ