Denver Nuggets kalojnë në finalen e madhe të NBA-së

INA
INA

23 Maj, 2023

Denver Nuggets ka arritur në mënyrë mbresëlënëse në finalen e madhe të NBA-së, pasi mposhti LA Lakers për të katërtën herë radhazi, këtë herë me rezultat të ngushtë, 113:111.

Fillimi i ndeshjes nuk parashikoi një epilog të tillë, duke qenë se LA Lakers siguroi një epërsi të lartë 73:58 pas pjesës së parë.

Megjithatë, Denveri luajti një çerek të tretë të jashtëligjshëm, duke fituar 36:16, duke e përmbysur kësisoj avantazhin e Lakers dhe duke arritur në finale të NBA-së, me seri 4:0.

Nikolla Jokiç si zakonisht ishte më efikasi, me 30 pikë, 14 asistime dhe 13 kërcime. Pas ndeshjes, atij iu dha trofeu “Magic Johnson” si MVP i Konferencës Perëndimore. Paraqitje të shkëlqyeshme patën edhe Jamal Murray, me 25 pikë dhe Aaron Gordon, me 22 pikë.

Ndërkaq, te Lakers më efikasi ishte LeBron James, me 40 pikë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_2042

Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare

mesi-argentina

Gazetari argjentinas zbulon të ardhmen e Messit

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

INFO

NA NDIQ