Deputetet e Vetëvendosjes sot në Tetovë në mbështetje të VLEN

Picture of ina-online
ina-online

03/05/2024

Deputetet e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëresha Kryeziu Hyseini dhe Fitore Pacolli sot qëndruan në mbështetje të Koalicionit VLEN në Tetovë.

“Bashkërisht i informuam qytetarët me “Planin 2030 VLEN”. Biseduam edhe për sferat në të cilat mund të bashkëpunojnë kuvendet e dy republikave në të ardhmen, por edhe për bashkëpunime të tjera të cilat janë në interes të qytetarëve në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut. Në fund, i falënderova edhe njëherë për mbështetjen e parezervë që na japin për Ndryshimin qëë VLEN të ndodh në vendin tonë”, ka shkruar në një postim në fb, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
2 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
2 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
3 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

23 orë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
7 orë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
4 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
22 orë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
1 ditë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
7 orë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ