Deputetët sot do të vendosin për vazhdimin e krizës me ngrohjen qendrore në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Propozim-vendimi i Qeverisë për vazhdimin e afatit të krizës në furnizimin me ngrohje në Shkup deri më 30 prill të këtij viti, është vënë në rendin e ditës së sotme të Komisionit parlamentar për mbrojtje dhe siguri dhe të Komisionit Legjislativ, pas së cilës duhet të vendoset edhe në seancë plenare.

Më 17 janar, me propozim të Komisionit Drejtues për Koordinim dhe Menaxhimin e Sistemit të Menaxhimit të Krizave, Qeveria miratoi vendimin për gjendjen e krizës në furnizimin me ngrohje në territorin e Shkupit, ndërsa seancën e 10 shkurtit ka miratuar vendim me të cilin miratohet shtyrja në afat deri më 30 prill të këtij viti. Propozim vendimi duhet të duhet të hyjë në fuqi ditën e publikimit në Fletoren Zyrtare.

Komisioni për Bujqësi, Pylltari dhe Ekonomi të Ujërave sot do të mbajë seancë në Kuvend, e cila duhet të diskutojë për Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për duhan, produkte të duhanit dhe prodhime të ngjashme, në procedurë të shkurtuar, të paraqitur nga deputetët Petar Risteski, Zoranço Jovancev, Silvana Angelevska, Olga Lozanovska, Ane Laskoska, Zlatko Penkov.

TË FUNDIT
34 minuta
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
5 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
5 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
6 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
6 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm
6 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
1 ditë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen
1 ditë
Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues
6 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
BDI-ja nuk propozoi kandidat për nënkryetar të Kuvendit, Mitrevski, Milloshoski dhe Bendeska kaluan pragun e parë
1 ditë
Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh
2 ditë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ