Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

Picture of INA
INA

25/06/2024

Kuvendi sot në seancën e tetë duhet të verifikojë mandatet e deputetëve të rinj që do të zëvendësojnë kryeministrin Hristijan Mickoski dhe disa ministra të sapozgjedhur.

Deputetë të rinj do të jenë Dragan Nedeljkoviq, Velika Stojkova Serafimovska, Sergej Popov, Emilia Angelova, Vesna Gjorgjieva dhe Diana Ilievska nga koalicioni i udhëhequr nga VMRO.

Ndërsa Feride Haxhiu dhe Kaltrina Beqiri nga koalicioni VLEN.

Deputetët e rinj të VMRO-DPMNE-së vijnë në vendet e Mickoskit dhe ministrave Gordana Dimitrieska-Koçoska, Ljupço Dimoski, Vllado Misajlovski, Ivan Stoiljkoviq, Aleksandar Nikoloski, ndërsa ata të VLEN-it në vend të Izet Mexhitit dhe Fatmir Limanit.

TË FUNDIT
9 orë
Spanja kampione e Evropës
11 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
15 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
17 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
17 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

ME TE LEXUARA

9 orë
Spanja kampione e Evropës
24 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
23 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
23 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
23 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
20 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
17 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
17 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

INFO

NA NDIQ