Deputeti Bajrami: Do të votojë ndryshimet kushtetuese

ina-online
ina-online

29/07/2023

Për dallim nga ish bashkëpartiaku i tij, deputeti Fadil Zendeli, tashmë ish Deputeti i Lëvizjes Besa, Bastri Bajrami ka njoftuar se do të votojë “pro” ndryshimeve kushtetuse.

“Do të votojë pro ndryshimeve kushtetuese”, tha Bajrami për TV21. Ndërkohë, edhe Arjanit Hoxha si pjesë e grupit të ndarë nga BESA bashkë me Bajramin ka theksuar se lëvizja e tyre do përkrahë ndryshimet kushtetuese, duke mos kushtëzuar.

Ndryshe, deputeti i vetëm i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli sot për TV21 tha se nuk do të votojë propozimin për ndryshimet kushtetuese ku nuk është i përfshirë propozimi për heqjen e “20%-shit” që i referohet gjuhës shqipe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

Zekiri muhamed

Zekiri duhet t’i kthejë mbi një milion euro

INFO

NA NDIQ