Deputeti i LSDM-së fotografohet duke luajtur në celular gjatë fjalimit të Kovaçevskit

Picture of INA
INA

18/08/2023

Përderisa kryeministri Dimitar Kovaçevski në seancën plenare po mbante fjalim hyrës para deputetëve, ku në rendin e ditës është propozimi për aderim në ndryshimin e Kushtetutës, bashkëpartiaku i tij, deputeti i LSDM-së, Dragoljub Filipovski është fotografuar duke luajtur tavëll në celularin e tij.

Fotografia është shpërndarë menjëherë në rrjetet sociale dhe ka marrë mjaft komente.

Seanca parlamentare e cila ishte paraparë të fillojë në orën 11:00, nisi me vonesë për shkak të mungesës së deputetëve./telegrafi

Deputetët në Kuvend po debatojnë për nevojën e ndryshimeve kushtetuese, me çka bullgarët dhe disa komunitete tjera do të përfshiheshin në Preambulën e Kushtetutës së RMV-së.

TË FUNDIT
17 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
1 ditë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
1 ditë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
1 ditë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
1 ditë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
1 ditë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
1 ditë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
1 ditë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ