Deputeti i LVV-së i përgjigjet Ramës: Kanuni e dënon edhe premjen në besë

INA
INA

6 Korrik, 2023

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama pasi ai deklaroi që beson se kryeministrit Kurti nuk e ka harruar Kanunin i cili tregon për mikpritjen dhe se edhe hasmit i hapet dera.

Gola ka thënë se Kanuni e dënon rëndë edhe “premjen në besë”.

“Është e vërtetë që Kanuni kërkon t’i hapet dera edhe hasmit nëse t ‘vjen në shtëpi. Veç Kanuni e dënon rënd premjën n ‘besë. Me siguri Rama ka ndonjë interpretim të veçantë realpolitik të Kanunit, që ia mundëson zbatimin selektiv të tij. Tybe s’ka faj, është mësu me Kosovën duke i zbatu marrëveshjet veç për palën tjetër, asnjëherë për vetën”, ka thënë ai.

Ndërkaq deputeti Artan Abrashi ka shkruar se “mbase ndërkombëtari Rama nuk e di që mesjeta në Kosovë ka përfunduar dhe se kryeministri Kurti nuk qeverisë me Kanun”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edi rama

Mediumi “FT” del me korrigjim për intervistën e Ramës: “Toka e askujt”, e ka pasur vetëm për Veriun, jo për gjithë Kosovën

edita

Edita Tahiri reagon ashpër pas intervistës së Ramës në “FT”: Të hulumtohet origjina kombëtare e tij

IMG_5720

Policët Shqiptarë në Amerikë, krijojnë fond humanitar për familjen e policit të vrarë në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

Jeff_Hovenier

Hovenier i kthen përgjigje Osmanit: SHBA e gatshme ta këshillojë Kosovën për draft-statutin e Asociacionit

shaip kamberi

Kamberi: Ndikimi i politikës serbe në drejtësi është fatal, por, me aktin e sotëm, ajo po merr epitetin e shtetit “sponsor të terrorizmit”

Qeveria-Kurti

Lirimi i Radoiçiqit, vjen reagimi nga kabineti i Kryeministrit Kurti

kufijte-780x380-1-1

Hapet pikëkalimi kufitar në Bërnjak

INFO

NA NDIQ