Deputeti Ismaili në mëdyshje, do mbetet ose jo tek Alternativa, ja çka thotë?!

ina-online
ina-online

19 Shtator, 2023

Deputeti Hysni Ismaili i ftuar në emisionin 10 Minuta në TV21 foli për ndodhitë e fundit në partinë opozitare Alternativa si dhe raportet e tij me kreun e kësaj partie Afrim Gashi. Ismaili tregoi se i ka ngrirë aktivitetet dhe se nuk merr pjesë nëpër mbledhje të kryesisë. Sa i përket asaj nësë ai në të ardhmen do të veprojë si i pavarur ose si deputet i Alternativës, ngelet të shihet se si do të rrjedh debati në parti.

“Kur nuk kemi kontakte vota ime ngelet e pavarur dhe prezantoj elektoratin që më ka zgjedhur mua, domethënë degën e Tetovës ose zonën numër 6.

Edhe me këtë po më thoni që opozita shqiptare ka një deputet më pak?

Do të shohim, se si do të zhvillohen punët, do të ketë afrim ose largim.

Po prisni domethënë të definohen përfundimisht?

Debate vazhdon, ndoshta u shpreha pak më parë si luftë, por ai është një debat, një bisedë, do të shohim se si do të zhvillohen gjërat, a do të ftohen gjakrat do të ketë afrim ose largim. “- tha Hysni Ismaili – deputeti i Alternativës./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

Screenshot_2023-09-30-13-14-08-408-edit_com.facebook.katana

Deklaratat e fundit për sulmin terrorist në veri, kërkohet që Edi Rama të shpallet non-grata në Kosovë

mali-sharr

Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

Maria GABRIEL

Gabriel pret që Shkupi të mos “vetësabotohet”

LSDM kreret kovacevski zaev zecevic

Ndryshimet kushtetuese a po rikthejnë në lojë liderët e vjetër!

artan grubi

Grubi: Përmes fletëobligacioneve, Qeveria ndihmon Komunën e Tetovës dhe Zhelinës për shlyerjen e detyrimeve të papaguara të tyre

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

INFO

NA NDIQ