Deputeti serb në Kuvendin e Maqedonisë reagon për takimin e LSDM-së me Vetëvendosjen

ina-online
ina-online

19/01/2024

Kryetarit të Partisë Demokratike të Sërbëve në Maqedoninë e Veriut dhe deputeti i Kuvendit të Maqedonisë Ivan Stoilkoviq, duket se i pengon takimi i përfaqësuesve të LSDM-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

“Çfarë mashtrimi?!!!? Marksist-leninistët të mbedhur bashkë! LSDM-ja qeverisëse përmes njerëzve të parë të partisë Mariçiq dhe Zeçeviq, imagjinoni Vardarskin, të gjunjëzuar ndaj Kurtit, duke i lutur të punojë që opozita shqiptare në Maqedoni të mos nxjerrë kandidatin e saj për president. Për perversitetin që keni parë sot kërkon akoma inteligjencë, nëse lihet në sipërfaqe mbetet për tu pare sa të thjeshtë janë. Zoti mos i faltë”, ka shkruar Stoilokoviq, i cili njihet si përkrahës i fuqishëm i Aleksandar Vuçiqit, por edhe i presidentit të Republika Srpska, Milorad Dodik.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ