Deputeti serb nga Kumanova paralajmëron Kasamin: Mos i hedhë benzinë zjarrit! (FOTO)

ina-online
ina-online

26/09/2023

Deputeti nga Kumanova me kombësi serbe, Mirosllav Jovanoviq, që është partner koalicioni i LSDM-së, pasi ka shprehur keqardhje në rrjetet sociale për terroristët serb që sulmuan në manastirin e Banjskës në veri të Kosovës, publikisht e ka paralajmëruar kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, pasi ky i fundit e ka mbështetur publikisht kryeministrin Albin Kurti dhe institucionet e Kosovës, pas sulmit të terroristëve serb.

“Nuk e di sa është gati Kasami ta ndihmojë Kurtin, por me siguri e di se më mirë është të mos i hedhë benzinë zjarrit”, ka shkruar deputeti Jovanoviq.

Gjatë sulmeve të terroristëve në Zveçan, Jovanoviq është shprehur vazhdimisht në mbështetje të tyre./Lajmpress

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

Kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të ketë kandidatin e saj për President

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI po mundohet ta kthejë Gruevskin në Shkup

default

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

INFO

NA NDIQ