Deputetja Aida Birinxhiku, në listën e 100 grave suedeze të vitit 2023

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, gazeta suedeze Expressen veçon 100 gra të suksesshme, të cilat shquhen për aktivitetin e tyre social, politik, sportiv e kulturor.

Në këtë listë është edhe deputetja Aida Birinxhiku me origjinë nga Kosova, shkruan albifo.ch.

Aida Birinxhiku është deputetja më e re në Parlament.

Pas përfshirjes në SSU, karriera politike mori hov. Së bashku me interesimin e saj politik, Aida Birinxhiku ka marrë edhe diplomën e drejtësisë – duke përfshirë semestrin e fundit të programit me shpejtësi të dyfishtë./Albinfo.ch

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlora-bregdeti-shqiptar

Banka Botërore financon me 80 milionë dollarë projektin për zhvillimin e turizmit në Shqipëri

treni

BE po shpërndanë bileta falas për udhëtime me tren nëpër Evropë, edhe Maqedonia e Veriut në listë

diaspora kroaci

Takime vëllezërore me shqiptarët e Kroacisë

vlen berlin

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

vlen berlin

VLEN takon mërgatën shqiptare në Berlin dhe Cyrih

andi vranja

Djaloshi që la Amerikën për të veshur uniformën e policisë së Kosovës

REXHEP rexhepi

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

taravari kurti

Arben Taravari dhe Kryeministri Albin Kurti vizitojnë Zvicrën

kengetaret estrada

Arrestimi i këngëtarëve shqiptarë në Zvicër, deklarata e fortë e koleges së tyre: Mirë ua bënë, vinë e dredhin by**ët dhe…

INFO

NA NDIQ