Deputetja Dauti: Ëndrra e saj për shtetësi u plotësua. Jemi po aq të lumtur sa ajo! (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2023

Deputetja e ASH-së, Ilire Dauti është gëzuar bashkë me Diandra Krivanjevën e cila pas shumë pritjeve mori shtetësinë e Maqedonisë së Veriut.

Ja postimi i saj:

Ëndrra e saj për shtetësi u plotësua. Jemi po aq të lumtur sa ajo.

Diandra Krivanjeva është 20 vjeçe, e lindur, rritur dhe shkolluar në Tetovë. Jeta e kishte sfiduar që në fëmijëri, ndërsa institucionet ia kishin rënduar këto sfida. E rritur pa prindër pasi që kishin ndërruar jetë në moshë të re, Diandra përballej edhe me vështirësitë e mungesës së shtetësisë.

Ajo ka ëndrrat e saj si çdo e re, por pashtetësia ishte pengesë për realizimin e tyre. Pas shkresës tonë zyrtare, Ministria e Punëve të Brendshme ka rishqyrtuar rastin dhe na dërgoi përgjigje pozitive duke zgjidhur përfundimisht problemin, ndërsa sot ajo pajiset me shtetësinë e shumëpritur. Kjo na bën të lumtur të gjithëve dhe na jep motiv për të vazhduar edhe më tej me të njëjtin intensitet dhe përkushtim.

Diandra sikurse edhe ne i inkurajon të gjithë që kanë probleme me shtetësinë të mos dorëzohen, sepse tashmë ligji ua mundëson realizimin e të drejtës së tyre.

https://www.facebook.com/iliredauti01/posts/588451893295365

TË FUNDIT
2 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
2 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
3 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
3 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
6 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

3 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
16 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
12 orë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
3 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
15 orë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
11 orë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
2 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
15 orë
Ministria e Arsimit injoron me zero denarë dy universitetet shqiptare për zhvillimin e resurseve laboratoroike
10 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ