Ilire Dauti nuk ndalet, 10 shtetësi të fituara për një ditë, dhjetëra të tjera në pritje

Picture of ina-online
ina-online

02/07/2023

Deputetja e ASH-së, Ilire Dauti vijon përpjekejt për sigurimin e shtetësive për personat që me vite nuk arrijnë të marrin atë.

“Edhe 10 përgjigje të reja pozitive për shtetësi. Edhe10 qytetarë të tjerë që me vite janë zvarritur nëpër institucione, përfundimisht fituan shtetësinë. Dhjetëra të tjerë që na janë drejtuar për ndihmë, pritet që periudhën në vazhdim të fitojnë këtë të drejtë të shumë pritur. Urime të gjithëve, ndërsa beteja vazhdon deri në qytetarin e fundit që i bëhet padrejtësi”, ka theksuar deputetja Dauti duke lexuar edhe emrat e personave që tashmë kanë zgjidhur këtë çështje.

Deklarata e plotë e deputetes KËTU

TË FUNDIT
51 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
52 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
2 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
2 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
2 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
3 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
1 ditë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
8 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
3 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

INFO

NA NDIQ