Deputetja e BDI-së nuk i di arsyet e Izet Mexhitit për mosvotimin e Qeverisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Janar, 2022

Deputetja e BDI-së, Arta Bilalli-Zendeli në ClickPlus në TV21 shprehu keqardhje që deputeti Izet Mexhiti nuk ishte prezent për të votuar Qeverinë e re. Bilalli-Zendeli tha se nuk është interesuar dhe se nuk i di arsyet e mungesës së Mexhitit në Kuvend.

“Fatkeqësisht mungonte edhe z.Izet Mexhiti. Por, megjithatë përplasje argumentesh dhe kundër argumentesh, nuk e di a nuk është prezent në Maqedoni, apo nuk ka ardhur për ndonjë arsye tjetër. Nuk ishte prezent, nuk kam pyetur pse nuk ka ardhur, dhe nuk e kam thirrur në telefon për ta pyetur, mos është edhe ai pozitiv apo mos i ka ndodhur diçka, nuk e di”, tha mes tjerash Bilalli-Zendeli./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kasami

Kasami: ASH degjeneroi, po përgatitë anëtarësinë për koaliconin me BDI-në

alternativa

AlternAtivA: Shqiptimi i dënimeve për djegien në spitalin modular në Tetovë është djegie e dytë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Mediat partnerë në ndërtimin e një shoqërie evropiane, të lirë dhe demokratike

Xhem baruti

Baruti komenton fjalimin e Ahmetit: I’a mbylle derën djemve që u rritën në BDI…

kasami

Kasami: Kërkesa jonë e qartë, termi 20% të zëvendësohet me gjuhën shqipe

grubi

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

IMG_2069

Ministri Azir Aliu emëroi dhëndrrin shef të kabinetit (VIDEO)

INFO

NA NDIQ