Deputetja e BDI-së nuk i di arsyet e Izet Mexhitit për mosvotimin e Qeverisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2022

Deputetja e BDI-së, Arta Bilalli-Zendeli në ClickPlus në TV21 shprehu keqardhje që deputeti Izet Mexhiti nuk ishte prezent për të votuar Qeverinë e re. Bilalli-Zendeli tha se nuk është interesuar dhe se nuk i di arsyet e mungesës së Mexhitit në Kuvend.

“Fatkeqësisht mungonte edhe z.Izet Mexhiti. Por, megjithatë përplasje argumentesh dhe kundër argumentesh, nuk e di a nuk është prezent në Maqedoni, apo nuk ka ardhur për ndonjë arsye tjetër. Nuk ishte prezent, nuk kam pyetur pse nuk ka ardhur, dhe nuk e kam thirrur në telefon për ta pyetur, mos është edhe ai pozitiv apo mos i ka ndodhur diçka, nuk e di”, tha mes tjerash Bilalli-Zendeli./TV21

TË FUNDIT
49 minuta
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
52 minuta
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
58 minuta
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
1 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
2 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
KSHZ-ja shqyrton ankesën e Frontit Evropian
10 orë
Mot me diell, pasdite me kushte për shi të rrëmbyeshëm
1 ditë
Fillon ndërtimi i objektit të ri për gjimnazin “Sami Frashëri” në Kumanovë
6 orë
VLEN në vendet e rezervuara për pushtetin në Kuvend (FOTO)
24 orë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
2 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Xhem Baruti Lamallari: Ky djalosh u vra sonte, ditë më parë u feju, nesër e varrosin prindërit e shkretë

LEXO MË SHUMË

glauk Konjufca VLEN

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

policia-714x420

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

bilall kasami stadium

Komuna e Tetovës nuk respekton vendimin e Qeverisë, vazhdojnë punimet për rinovimin e Stadiumit

INFO

NA NDIQ