Deputetja e njohur e LSDM do të jetë ministre e mbrojtjes

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Lideri i ri i LSDM-së dhe kandidati për kryeministër për përbërjen e qeverisë së re, Dimitar Kovaçevski pritet që ta zgjedh deputeten Slavjanka Petrovska në postin e ministres së re të Mbrojtjes.

Kjo bëhet e ditur për Fokus nga burime të larta partiake, para mbledhjes së sotme të bordit ekzekutiv dhe qendror të partisë.

Sipas informacioneve jozyrtare, Ljupço Nikollovski definitivisht do të rikthehet në krye të Ministrisë së Bujqësisë, ndërsa posti i zëvendëskryeministrit për Kundër Korrupsion, të cilin ai e mbante në të kaluarën, mund të shfuqizohet. (INA)

TË FUNDIT
51 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
4 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
5 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
9 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
1 ditë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
5 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
21 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ