Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

INA
INA

03/12/2023

Deputetja e Aleancës për Shqiptarët ka zhvilluar një betejë të fuqishme me sistemin në mbrojtje të lirive dhe të drejtave themelore të shqiptarëve në Maqedoni. Falë angazhimit të saj, qindra mijëra shqiptarë, pa nënshtetësi, pa dokumente, pa sigurime shëndetësore dhe pa asnjë të drejtë tani janë qytetarë të barabartë.

Ajo ka hapur telefonin dhe ndarë kohën e saj me të gjithë ata hallexhinjë që përballeshin me një mal problemesh.

Deputetja Ilire thonë se nuk do të ndalet në këtë mision që ka të bëjë me diçka themelore, të drejtat e njeriut.

“Më ndihmo motër, për hirë të Zotit! Më ndihmoni se nuk kam ku drejtohem…Na kanë ngelur te ju shpresat e fundit” – Mesazhe të atyre të cilët na dhanë përgjegjësinë, që t’i përfaqësojmë e ndihmojmë. Këto janë motivi i ekzistencës politike dhe nuk do të ndalemi derisa të kemi porosi të këtilla, pa çka nëse kjo i pëlqen apo nuk i pëlqen opozitës maqedonase”, është shprehur deputetja Ilire Dauti. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

INFO

NA NDIQ