Deri kur shqiptarët do të reduktohen si popull teknik, që do t’i shërbejnë popullit politik të maqedonasve?

INA
INA

27/01/2024

Bekim Qoku

Para do kohe Edi Rama deklaroi se për të Jugosllavia ka qenë “planet i lirisë”.
Kryeministrit shqiptar nuk i bën fare përshtypje që shqiptarët konsiderohen qytetarë të dorës së dytë a tretë. E dimë tashmë që atij i pëlqen dukja, PiaRri. I mjafton Abazoviqi që flet shqip dhe punon për serbët. Prandaj i duket historike edhe një kryeministër teknik në Maqedoninë e Veriut që flet shqip, pavarësisht që ai vjen nga një parti politike skajshmërisht e korruptuar, me afera të panumërta dhe që popullit të vendit i ka shkaktuar gjithë ato dëme këto 22 vjet në pushtet.

Përndryshe, ne e dimë se është dëshmuar nga rasti Abazoviq se shqiptarët, kur e marrin detyrën e kryeministrit nga prapaskenat, nuk i shërbejnë kombit të vet, por të kundertes. A na duhet edhe një Abazoviq i ri ne formën e Talatit?

Po të ishte mashtruar Kosova me postin e presidentit të Jugosllavisë, ende do të ishte nën sundimin e Serbisë!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sadri-ramabaja1

Stadi i ri i përballjes me Serbinë – Gadishmëria për luftë

Agim Vinca

A janë shqiptarët një komb dhe a është shqipja një gjuhë apo dy e më shumë?

KALOSH-CELIKU

Argatë në politikë!

medai-shaholli

Ndryshimi sapo ka filluar!!!

arber-zaimi

Kujt po i pengon pse po përzihet Albin Kurti?

bekim qoku

Milionat e shpenzuara për mbështetje mediale si tregues që BDI-ja e ka humbur mbështetjen e votuesve

ilir-meta

Shqiptarët garanci për të ardhmen europiane të Maqedonisë së Veriut

FURKAN SALIU

Lufta për fronin e BDI-së

bdi-ali-ahmeti-cair

Pse BDI brenda një jave braktisi idenë 15-vjeçare për President Konsensual?

INFO

NA NDIQ