Deri më 22 qershor testimi i gazsjellësit Shkup – Gostivar

Picture of ina-online
ina-online

31/05/2024

Deri më 22 qershor do të kryhet testimi pneumatik i qëndrueshmërisë dhe ngushtësisë së gazsjellësit Shkup – Gostivar, për çka do të rregullohet lëvizja pranë këtij seksioni të gazsjellësit.

“Për sigurinë e qytetarëve, është paralajmëruar lëvizje e kufizuar e rregulluar në afërsi të pjesës së gazsjellësit Shkup – Gostivar, në një zonë të sigurisë prej 100 metrash në të dy anët e tubacionit”, njoftoi mëngjesin e sotëm Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK).

Siç shpjegohet nga QMK, kjo është për shkak të testimit pneumatik të forcës dhe ngushtësisë së gazsjellësit kryesor në tre intervale kohore të njëpasnjëshme në periudhën deri më 22 qershor.(INA)

TË FUNDIT
11 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
13 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
37 minuta
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
52 minuta
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
2 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
18 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
13 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
1 ditë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
18 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
1 ditë
Ky është parashikimi i motit për sot
11 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
23 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar

LEXO MË SHUMË

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ