Deri në Kongres shumë prurje dhe risi që do formësojnë kauzën e Lëvizjes BESA

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

30/01/2022

Shkruan: Arjanit Hoxha

Proceset politike nuk janë konstantë e palëvizshme, përkundrazi ato gjenerojnë situata dinamike sidomos kur subjktetet politike hapen dhe zgjerohen.

Lëvizja BESA, respektivisht Kuvendi Qendror mori vendim për mbajtjen e kongresit më 05 Mars 2022 dhe gjithë ata që janë lodhur dhe nuk duan të hyjnë në garë politike e shohin të rrugës për t’u larguar.

Normalisht që çdokush duhet të arsyetojë vetveten dhe rrjedhimisht duhet të arsyetojë pse tërhiqet nga proceset politike qofshin këto argumente të qendrueshme apo për të përmbyllur misionin e dikujt. Kongresi i partisë sjell organe të reja, figura të reja si dhe mbindërton programin dhe kauzën e një partie.

Prandaj çdo “show” mediatik që do mundohen të imponojnë struktura të instrumentalizuara nga partitë në pushtet janë vetëm në shërbim të agjendave që nuk kanë të bëjnë me Lëvizjen BESA.
Deri në mbajtjen e kongresit do ketë shumë prurje dhe risi që do formësojnë kauzën e Lëvizjes BESA. Dyert e partisë janë të hapura për të gjithë që duan të ndërtojmë një strukturë politike të shëndoshë, demokratike dhe cilësore e cila do jetë adresa e të ardhmes politike për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut.

*Autori është sekretar gjeneral i Lëvizjes BESA

TË FUNDIT
5 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

12 orë
Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
1 ditë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
12 orë
Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
1 ditë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
11 orë
Ibush Jusufi zëvendës-sekretar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut (FOTO)

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ