Deri në pesë orë pritje për dalje nga pika kufitare në Merdarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2023

Për të kaluar nga Kosova për në Serbi, qytetarët janë duke pritur deri në pesë orë në pikën e kalimit kufitar në Merdarë.

Sipas ministrisë së Punëve të Brendshme, aktualisht kolona e veturave në këtë pikë është 2400 metra.

Kolona të gjata ka edhe te pika kufitare Dheu i Bardhë, ku sipas kësaj ministrie, qytetarët po presin deri në dy orë e gjysmë.

TË FUNDIT
4 orë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste
15 orë
Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!
1 ditë
Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë
1 ditë
Gashi: E kuptueshme sjellja Ramës sepse Albini ja shkatërroi karrierën në Kosovë, Maqedoni, Luginë...
2 ditë
Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

ME TE LEXUARA

15 orë
Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!
4 orë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

LEXO MË SHUMË

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

IMG_2189

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

IMG_2187

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

shkelzen-gashi

Gashi: E kuptueshme sjellja Ramës sepse Albini ja shkatërroi karrierën në Kosovë, Maqedoni, Luginë…

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Mbahet mbledhja e Komitetit të Ministrave të KiE-së, Kosova s’është në rend dite

festime-flamuri-kosoves

Sot përfundon procesi i regjistrimit të popullsisë, ja kur dalin rezultatet

IMG_2169

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet Muharrem Salihu: Italia lokomotivë e Ballkanit në rrugën drejt BE, kombi ynë e meriton Europën

INFO

NA NDIQ