Deri të hënën do të hapet një pikë e re për ndërrimin e dokumenteve personale në Shkup

ina-online
ina-online

25/10/2023

“Ministria e Punëve të Brendshme është në fazën përfundimtare të rregullimit të pikës shtesë, e cila duhet të vihet në funksion për lëshimin e dokumenteve personale”.

Këtë e tha sot ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, i cili theksoi se deri të shtunën duhet të përfundojnë të gjitha përgatitjet e hapësirës që të fillojnë me punë të punësuarit, ndërsa qytetarët të shërbehen”.

“Pres tashmë nga e shtuna apo e hëna, në varësi si të do jenë të gati, të mund ta vëmë në funksion objektin, me çfarë po përgatitemi të bëjmë dy ndërrime në vetë objektin dhe në një mënyre të kemi një dinamikë të mirë për qytetarët. Ashtu që, nga njëra anë, të gjitha shtëpive të të moshuarve i është dhënë mundësi të paraqiten dhe në disa prej tyre kanë përfunduar plotësisht me marrjen e të dhënave për lëshimin e dokumenteve të reja personale”, tha Spasovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

INFO

NA NDIQ