Deri të premten shumë nxehtë, të shtunën shi dhe erë

ina-online
ina-online

03/08/2023

Deri të premten do të mbajë mot stabil dhe shumë i ngrohtë. Të shtunën pasdite pritet zhvillim lokal me vranësira të paqëndrueshme, të përcjella me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të fortë.

Temperaturat minimale në tre ditët e ardhshme do të lëvizin nga 12 deri në 24 gradë, ndërsa maksimalja nga 25 deri në 40 gradë.

Siç njofton Enti Hidrometeorologjik, të dielën dhe të hënën do të fryjë erë e fortë nga veriu, e cila do të shkaktojë ulje të temperaturës.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Nëse VMRO nuk propozon ministrat e saj në qeverinë teknike, lë njollë në procesin zgjedhor

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Maqedonia e Veriut kultivon shoqëri të qëndrueshme, të drejtë dhe gjithëpërfshirëse

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

INFO

NA NDIQ