Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre u përleshen masivisht me policinë gjermane

Picture of INA
INA

26/06/2024

Tifozët që mbështesin ekipin e shtetit gjenocidal serb po shkaktojnë rrëmujë në Euro 2024, por jo më nga 25 qershori.

Kjo gjë u pa edhe para ndeshjes me Danimarkën në fazën e fundit të grupeve në Evropian, derisa danezët ua dhanë eliminimin mëse të merituar serbëve.

Disa tifozë serbë u përleshën me policinë në rrugët e qytetit. Një trazirë ka ndodhur në qendër, në Marienplatz, ku pasditen e së martës ishin mbledhur një numër i madh i mbështetësve të ekipit nga vendi gjenocidal duke shëmtuar edhe më tej Euro 2024.

Është publikuar edhe një video ku shihen tifozët serbë duke hedhur shishe dhe karrige nga një kafene ndaj policëve.

TË FUNDIT
4 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
7 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
7 orë
Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!
7 orë
Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
7 orë
Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?
1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
7 orë
Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!
1 ditë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
7 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

ukraine-ushtare-rusi-kiev

Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

INFO

NA NDIQ