Derivatet e naftës mund të shtrenjtohen edhe për 10 denarë, paralajmëron Misajllovski

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2022

“Për të mos i trembur qytetarët, por  kam disa informacione se benzina mund të rritet edhe për 10 denarë”, theksoi nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Vlado Misajlovski në emisionin “Çfarë nuk është e qartë”.

“Është një organ rregullator që duhet të dalë dhe ta thotë këtë. A e dini pse? Sepse shumë kompani duhet të kenë parashikime se çka do të ndodhë. Imagjinoni me këtë goditje çmimi sa qytetarë janë prekur? Pagat nuk po rriten, ato mbeten të njëjta. Rriten çmimet e vajit, miellit, të gjitha sendet ushqimore, shporta e konsumit”, theksoi Misjallovski.

Sipas tij,  nëse shihet ekonomia e përgjithshme në Maqedoni, sa kompani transporti do të kenë problem?

” Pra, nëse këtë muaj kemi rritje të çmimeve, muajin e ardhshëm do të kemi edhe më shumë”, tha Misajlovski.

Siç tha ai, kjo situatë do të jetë edhe për shkak të rritjes së çmimit të rrymës, pasi që, Maqedonia blen rrymë shumë të shtrenjtë.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ