Dëshmitë shokuese të bashkëpunëtorit të Arkanit: Ja sa njerëz ka vrarë dhe bëmat e tjera

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Shkurt, 2023

Biznesmeni serb Dragan Vujicic Bego, mik i Željko Raznatović Arkan ka bërë pretendime tronditëse se Arkan kishte marrë 16 armë nga ish-Administrata Federale e Sigurimit Shtetëror (UDBA), një për çdo person që ai vrau.

Ndryshe, Dragan Vujicic Bego ishte i lidhur edhe me klanin e Zemunit në aksionin policor “Sabja”.

“ Nuk e di nëse është mirë të them? Arkanin e mori nën kontroll UDBA. Ai më tha se kishte pranuar 16 armë si dhuratë. Kështu që për këdo që ka vrarë ka marrë një armë të re”, më thoshte Arkan.

Ai po ashtu më tregonte se atëkohë shteti dinte ta respektonte. “Kudo që shkoi, pajisej me pasaportë të re, para…”, theksoi Bego.

Arkan akuzohej si vrasës i porositur i UDB-së për eliminimin e nacionalistëve kroat, shqiptarë dhe të komuniteteve të tjera në ekzil gjatë kohës së ish-Jugosllavisë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ