Dëshmitë shokuese të bashkëpunëtorit të Arkanit: Ja sa njerëz ka vrarë dhe bëmat e tjera

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2023

Biznesmeni serb Dragan Vujicic Bego, mik i Željko Raznatović Arkan ka bërë pretendime tronditëse se Arkan kishte marrë 16 armë nga ish-Administrata Federale e Sigurimit Shtetëror (UDBA), një për çdo person që ai vrau.

Ndryshe, Dragan Vujicic Bego ishte i lidhur edhe me klanin e Zemunit në aksionin policor “Sabja”.

“ Nuk e di nëse është mirë të them? Arkanin e mori nën kontroll UDBA. Ai më tha se kishte pranuar 16 armë si dhuratë. Kështu që për këdo që ka vrarë ka marrë një armë të re”, më thoshte Arkan.

Ai po ashtu më tregonte se atëkohë shteti dinte ta respektonte. “Kudo që shkoi, pajisej me pasaportë të re, para…”, theksoi Bego.

Arkan akuzohej si vrasës i porositur i UDB-së për eliminimin e nacionalistëve kroat, shqiptarë dhe të komuniteteve të tjera në ekzil gjatë kohës së ish-Jugosllavisë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ