Dëshpërohet Real Madrid

Picture of ina-online
ina-online

30/06/2023

Pëlqimi i Arabisë Saudite për futbollistët e Europës duket sikur do të vazhdojë të përhapet gjatë gjithë verës dhe me oferta kaq të mëdha në tryezë, relativisht pak lojtarë kanë të garantuar të ardhmen e tyre.

Sipas Diario AS, objektivi i fundit i Al Hilal është Takefusa Kubo.

Ylli japonez pati një sezon të jashtëzakonshëm pasi u transferua te Real Sociedad verën e kaluar, duke kontribuar drejtpërdrejt në 18 gola dhe duke ofruar një shkëndijë krijuese për një Sociedad që siguroi kualifikimin në Champions League.

Me sa duket, Al Hilal jo vetëm që ishte i gatshëm të paguante klauzolën e tij të lirimit prej 60 milionë eurosh, por i kishte ofruar Kubo-s një kontratë prej 160 milionë eurosh për katër vitet e ardhshme.

Në moshën 22-vjeçare, kjo do ta çonte drejt viteve të tij më të mira.

Megjithatë Kubo me sa duket e ka refuzuar ofertën. Ai nuk i jep përparësi parave aktualisht, dhe është i etur për të provuar futbollin e Champions League sezonin e ardhshëm.

Ai gjithashtu privon Real Madridin nga të ardhurat e konsiderueshme – duke pasur parasysh se ata kishin të drejtën e 50% të shumës në rast shitjeje.

TË FUNDIT
15 minuta
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
1 orë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
1 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
1 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
1 orë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

ME TE LEXUARA

1 ditë
Misteri i vrasjes në Serbi, autori ende në arrati – dyshimet te vëllezërit Hajrizi
15 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
22 orë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
1 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
1 ditë
13 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut
19 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

INFO

NA NDIQ