Dështojnë masat ndaj Kosovës? 2 kryeministra të vendeve të BE, vizitë në Prishtinë 

Picture of INA
INA

04/07/2023

Vetëm një ditë pasi u konfirmuan masat ndëshkuese të Bashkimit Europian ndaj Kosovës, për shkak të tensioneve me Serbi, efikasiteti i tyre po vihet në dyshim.

Një ndër masat e vendosura është pezullimi i vizitave të nivelit të lartë në Prishtinë dhe takimet dypalëshe.

Por nesër në kryeqytetin e Kosovës do të mbërrijnë për vizitë zyrtare kryeministrat e Holandës dhe Luksemburgut Mark Rutte dhe Xavier Bettel.

Vizita ishte planifikuar prej kohësh, por liderët e dy shteteve të Bashkimit Europian nuk kanë vendosur ta anulojnë atë, pavarësisht masave të Brukselit. Rutte dhe Bettel do të takohen në Prishtinë me homologun Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani.

TË FUNDIT
1 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
6 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
7 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
7 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
8 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

ME TE LEXUARA

13 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
2 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
13 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
1 ditë
Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës
11 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
1 ditë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
8 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
1 ditë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
7 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

LEXO MË SHUMË

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

INFO

NA NDIQ