Dështon propaganda serbe për ç’njohjen e Kosovës, publikohet dokumenti i vitit 2019

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2023

Shefi i diplomacisë së Togos, Robert Dussey, gjatë një vizite në Serbi ditën e djeshme deklaroi në një konferencë për media se Togo edhe zyrtarisht e ka ç’njohur Pavarësinë e Kosovës.

E lidhur me këtë, nuk kanë munguar sigurisht as manipulimet e propagandat nga ana e Serbisë në raport me këtë ç’njohje e cila nuk ka ndodhur tani, por më 2019.

Në një dokument të publikuar nga vet Ivica Daçiq me 28.08.2019, dëshmohet se Togo atë botë kishte ç’njohur Kosovën.

Këtë dokument e ka publikuar edhe gazetari, Venhar Isufi, i cili shprehet se sot Vuçiq sërish del me propagandat e tij, kinse këtë vit Togo e ka tërhequr njohjen e Kosovës.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3324086221253263&id=100009557537649

TË FUNDIT
8 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
21 orë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë
21 orë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
22 orë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?
2 ditë
Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

ME TE LEXUARA

21 orë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
21 orë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë
8 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
22 orë
Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?

LEXO MË SHUMË

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

Kurti Shaip Kamberi

Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë

KFOR KS

Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!

Masakra-e-Mejes-1999_785686-650x358

Kroacia mund ta marrë përsipër ngritjen e padisë kundër Serbisë për gjenocid në Kosovë?

asambleja parlamentare nato

Avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, deklaratat dhe roli i këtij institucioni

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

INFO

NA NDIQ