Detaje nga aksidenti në Rosoman, viktimat janë nga Prilepi dhe Sveti Nikolla

Picture of INA
INA

10/08/2023

Katër vetura janë përfshirë në aksidentin trafiku ku dy persona humbën jetën, ndërsa tre të tjerë u plagosën rëndë. Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm në afërsi të Rosomanit, te vendit të quajtur “Kamen Dol”.

Sipas detajeve nga policia, fillimisht janë përplasur dy vetura dhe më pas një fugon ka dalë nga rruga për të shmangur përplasjen, por vetura e katërt është përplasur me të.

“Aksidenti ka ndodhur në mes të veturës “Fiat Doblo” me targa të Prilepit, i drejtuar nga K.Gj.(55) nga Prilepi dhe veturës “Volkswagen Golf” me targa të Shtipit, i drejtuar nga Lj.S.(61) nga Sveti Nikollë. Pak më vonë në të njëjtin vend vetura “Daevu Matiz” me targa të Shtipit, i drejtuar nga S.S.(55) nga Sveti Nikolla, ka goditur një furgon “Mercedes” me targa të Shkupit, i drejtuar nga I.I.(52) nga Shkupi i cili paraprakisht ka dalë nga rruga për të shmangur dy veturat që kanë marrë pjesë në aksident”, thonë nga MPB për “Makfax”.

Nga plagët e marra ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes shoferi K.Gj. nga Prilepi dhe bashkudhëtarja nga vetura “Golf”, S.S.(55) nga Sveti Nikolla, si dhe një mjek nga Urgjenca e Kavadarit ka konstatuar vdekjen.

Të lënduarit rëndë janë shoferët Lj.S. dhe S.S., si dhe bashkudhëtarja e automjetit “Matiz”, O.S.(54) nga Sveti Nikolla, të konstatuara në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” në Shkup.

Prokurori publik dhe ekipi policor nga Kavadari kanë kryer ekspertizë në vendin e ngjarjes.

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
6 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

19 orë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
16 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
12 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
19 orë
Kuvend, seancë për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe formimin e trupave punues
16 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ