Detaje nga gjendja shëndetësore e Kadyrovit, frikë nga mjekët e Putinit se mos e helmojnë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

5 Mars, 2023

Komandanti i luftës çeçene Ramzan Kadyrov ka probleme të rënda shëndetësore dhe sipas informacioneve bëhet fjalë për sëmundje të veshkave. Kreu i qeverisë në mërgim të Republikës Çeçene të Ichkeria, Akhmed Zakayev, raportohet të ketë thënë se Kadyrov ka probleme serioze me veshkat.

Pikërisht për këtë arsye pati spekulime se kjo ishte arsyeja kryesore pse ai nuk u paraqit më 21 shkurt në fjalimin e Vladimir Putinit në Asamblenë Federale.

Bild raportoi gjithashtu se mjeku kryesor i departamentit të nefrologjisë në Qendrën Mjekësore Burjeel mbërriti së fundmi në Rusi nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Përmendet se Kadyrov nuk u beson mjekëve rusë pasi mundet që ta helmojnë.

Më herët, Zakayev i tha kanalit televiziv ukrainas Freedom se Kadyrov ishte i sëmurë dhe i varur nga droga sepse kishte marrë “pilula energjie” për 15 vjet. Sipas mediave, Zakajev gjithashtu ka thënë se është i varur nga këto pilula dhe se ka një lloj varësie nga droga.

– Nuk mund të kontrollohet pa to. Dhe kjo është arsyeja pse ekziston një supozim i tillë se ai është i sëmurë dhe se është dërguar diku me pushime për të pushuar, por për trajtim për të rifituar vetëdijen – gjoja tha ai.

Në të njëjtën kohë, gazetari Jason Smart shkroi në Twitter, duke cituar një burim në Rusi, se “veshkat e Kadyrov po dështojnë”./Bota Sot

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Shërbimi rus i Sigurisë: Mijëra diplomatëve u janë hakuar telefonat

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

ukraine-ushtare-rusi-kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

zelensky-1

Zelensky përsërit thirrjen për anëtarësim në NATO dhe BE

zelenski-macron-makron

Macron thotë se lufta në Ukrainë është në një “moment të rëndësishëm”

xi-jinping

CNN/Mesazh shqetësues nga presidenti kinez: Përgatituni për skenarin më të keq

erdogan Selçuk Bayraktar

Pasardhësi i Erdoganit, dhëndri që projektoi dronet Bayraktar

INFO

NA NDIQ