Detaje të telefonit të ri të Samsung

Picture of INA
INA

21/09/2023

Galaxy S23 FE ruan dizajnin e telefonave aktualë Samsung dhe mundësohet nga Exynos 2200 ose Snapdragon 8 Gen 1 i vitit të kaluar, në varësi të rajonit ku do të shitet.

Verës po i vjen fundi dhe Samsung nuk e ka prezantuar ende Galaxy S23 FE. “Vrasësi i mundshëm i flamurit”, siç duan ta quajnë sinjalizuesit, duhet të shohë dritën e ditës deri në fund të vitit. Dizajni i tij tashmë mund të shihej në rendere jozyrtare, ndërsa tani është shfaqur në një video më të detajuar.

Sipas videos, të postuar nga këshilltari Evan Blass në X, Galaxy S23 FE ruan stilin e dizajnit të telefonave të tjerë aktualë Samsung. Butonat e volumit dhe të energjisë janë në anën e djathtë, ndërsa porta USB-C është në fund pranë mikrofonit dhe altoparlantit. Në krye është një tjetër mikrofon, si dhe një vend i kartës SIM.

Gjegjësisht, të dhënat e publikuara më parë nga certifikimi TENAA thonë se telefoni ka përmasa 158.0 x 76.5 x 8.2 mm dhe peshon 210 gram. Edhe pse ka një ekran AMOLED 6.4 inç, ai ka pothuajse të njëjtat dimensione si Galaxy S23+ me një ekran 6.6 inç, që do të thotë se varianti FE ka korniza më të trasha. Dimensionet janë gjithashtu të krahasueshme me Galaxy A54.

Për sa i përket specifikave, Galaxy S23 FE do të mundësohet nga Exynos 2200 ose Snapdragon 8 Gen 1 SoC i vitit të kaluar, në varësi të rajonit, i çiftuar me 6 ose 8 GB RAM dhe 128 GB ose 256 GB memorie të brendshme. Kapaciteti i baterisë është 4500 mAh dhe mbështetet karikimi me kabllo 25 W.

Sistemi i kamerës do të drejtohet nga një sensor kryesor 50 MP me OIS, së bashku me një sensor 8 MP ultra të gjerë dhe një sensor telefoto 12 MP. Telefoni pritet të kushtojë nga 600 deri në 700 euro. /Telegrafi/

TË FUNDIT
1 ditë
Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë
3 ditë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë
4 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
5 ditë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore
6 ditë
Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

ME TE LEXUARA

1 ditë
Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë

LEXO MË SHUMË

Elon-Musk-cip

Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë

vetura golf import

Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Trump Musk

Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

INFO

NA NDIQ